O nas

O nas


Porsche Inter Auto (PIA) należy do Porsche Holding z siedzibą w Salzburgu – koncernu będącego właścicielem największej w Europie sieci dealerskiej samochodów. Firma jest obecna w 20 krajach Europy, jak również w Ameryce Południowej oraz w Chinach. Co roku liczba salonów samochodowych należących do koncernu rośnie. Nowe salony charakteryzuje najwyższej jakości standard, zgodny z polityką wewnętrzną PIA. Dotyczy to nie tylko architektury i wystroju budynków, ale także świadczonej na wysokim poziomie obsługi klienta przez wykwalifikowany personel.


Jak się to wszystko zaczęło…


Przedsiębiorstwo zostało założone przez Ferry’ego Porsche oraz Louisa Piëch. To właśnie oni w 1949 roku zaczęli importować oraz sprzedawać słynnego Volkswagena Garbusa w Austrii. Tak powstała sieć salonów samochodowych Porsche Inter Auto, która po dziś dzień w 100% należy do rodziny Porsche oraz Piëch. Pierwszy salon PIA został otwarty w Salzburgu przy Alpenstraße. Firma bardzo szybko przekształciła się w koncern z największymi udziałami na rynku samochodowym.


PIA w Europie


Koncern bardzo szybko rozpoznał możliwości rozwoju poza granicami Austrii. Upadek Muru Berlińskiego spowodował nie tylko otwarcie się granic Europy Wschodniej, ale również ogromne perspektywy rozwoju w tej części Europy. Koncern wykorzystał tą szansę inwestując w rynki Europy Wschodniej, jak również w rynek niemiecki oraz włoski. W bardzo krótkim czasie powstały pierwsze salony samochodowe PIA poza granicami Austrii. Obecnie PIA posiada swoje oddziały w Austrii, Albanii, Chorwacji, Czechach, Macedonii, Niemczech, Rumunii, Serbii, na Słowacji, w Słowenii, na Węgrzech, we Włoszech oraz w Polsce.


Porsche Inter Auto stał się największym dealerem samochodowym w Europie, a jego rozwój w innych zakątkach świata nadal trwa…


PIA teraz również w Polsce!


Po efektownym wejściu na wiele rynków europejskich, w grudniu 2012 roku koncern postanowił zainwestować również na rynku polskim. PIA Polska przejęło 15 salonów samochodowych znajdujących się w Krakowie, Poznaniu, Rudzie Śląskiej, Rybniku, Sosnowcu, Katowicach, Tychach, oraz w Warszawie. W salonach Porsche Inter Auto Polska kupić można samochody następujących marek: Volkswagen, Audi, Skoda, Bentley, Porsche oraz Volkswagen Samochody Użytkowe.


Wszystkie salony oferują kompleksowy pakiet usług serwisowych, finansowych, sprzedaż samochodów używanych oraz sprzedaż akcesoriów wszystkich wyżej wymienionych marek.


Siedziba firmy:

Porsche Inter Auto Polska Sp. z o.o.

ul. Połczyńska 118a

01-304 Warszawa


NIP: 646-10-02-655

KRS: 0000108213, Sąd Rejonowy w Warszawie

Regon: 272249958


Zapraszamy do naszego salonu i serwisu ŠKODA​ w Krakowie!


Porsche Kraków Bronowice

Autoryzowany Dealer i Serwis Skody

31-357 Kraków, ul. J. Conrada 10


tel. 12 416 60 60

fax. 12 363 19 95

e-mail: krakow@porscheinterauto.pl